Lezingen Peiremuzee

Peiremuzee Presents
De Kunst van het Verzamelen
Een reeks van lezingen op zondag om 11:00
Ticket: €18 (inclusief bezoek aan het Peiremuzee)
Gratis voor Peire People leden.
Plaatsen zijn beperkt.
Locatie : Peiremuzee, De Judestraat 64, Knokke Heist.
Dompel je onder in de fascinerende wereld van kunstcollecties tijdens een inspirerende reeks lezingen in het Peiremuzee. Naar aanleiding van de tentoonstelling Rechtlijnig: De Collectie van Roland De Brock nodigen we enkele vooraanstaande sprekers uit om hun unieke visie te delen op de passie voor verzamelen.
Van de bezieling achter het samenstellen van een collectie tot de diepere betekenis van kunstbezit—elke spreker belicht dit tijdloze fenomeen vanuit zijn of haar eigen vakgebied. Verwacht boeiende verhalen, verrassende inzichten en een verkenning van de drijfveren achter een kunstverzameling. Laat je meevoeren door de liefde voor kunst en ontdek waarom verzamelen zoveel meer is dan enkel bezitten.
Kom, luister en laat je inspireren! Deze bijzondere lezingenreeks biedt een unieke kans om meer te leren over de passie, de verhalen en de verborgen dimensies achter kunstcollecties. Mis het niet!
zondag 8 juni 2025
11:00-13:00
Emmanuel Van de Put – De Dubbele Rol van de Kunstverzamelaar
Kunst verzamelen heeft onmiskenbaar een mercantiele kant, maar hoe bewaar je daarbij het respect voor de eigenheid van een kunstwerk? Emmanuel Van de Putte werpt een intrigerende blik op de balans tussen passie, marktwaarde en artistieke integriteit. Hij onderzoekt hoe verzamelaars niet alleen investeren in kunst, maar ook bijdragen aan de betekenis en erkenning ervan. In een wereld waarin de kunstmarkt steeds commerciëler wordt, rijst de vraag of een ware liefhebber compromisloos kan blijven, of dat economische belangen onvermijdelijk de artistieke beleving beïnvloeden.