OVER Mu.ZEE

 

Onze missie

Mu.ZEE verbindt

Mu.ZEE toont, verzamelt, beheert, digitaliseert en bestudeert beeldende kunst van de 19e eeuw tot en met vandaag. Het museum laat zijn unieke collectie uitsluitende Belgische kunst met het internationale kunstenveld aansluiten en toont de verbindingen tussen moderne en hedendaagse kunst.

Mu.ZEE stimuleert

Het museum is een open huis voor kunst aan zee, een dynamische en gastvrije ontmoetingsplek voor verschillende culturen en generaties. Op deze manier stimuleert Mu.ZEE vanuit een denken over diversiteit een gemeenschappelijk en duurzaam zorgen voor kunst en erfgoed.

Mu.ZEE daagt uit

Mu.ZEE kiest voor samenwerking, legt meervoudige archieven aan en daagt als partner uit om nieuwe ideeën te ontwikkelen en via participatie waarden te creëren. Het museum luistert en verzamelt verhalen die lokaal, landelijk en internationaal de gemeenschap verrijken.

 

Wie is wie?

Management

Dominique Savelkoul,
directeur

Isabel Van Dael,
zakelijk onderdirecteur
Isabel.VanDael@muzee.be

Wetenschappelijk beleid en onderzoek

Mieke Mels,
curator
Mieke.Mels@muzee.be

Ilse Roosens,
curator
Ilse.Roosens@muzee.be

Wendy Van Hoorde,
wetenschappelijk medewerker
Wendy.VanHoorde@muzee.be

Behoud en beheer

Barbara de Jong,
hoofd behoud en beheer
Barbara.deJong@muzee.be

Stijn Peeters,
collectieregistrator
Stijn.Peeters@muzee.be

Karolien Withofs
restaurator
karolien.withofs@muzee.be

Inneke Schwickert
Beeldenproject Jabbeke - projectcoördinator & onderzoeker
Inneke.Schwickert@muzee.be

Johan Van Roose,
administratief medewerker
Johan.VanRoose@muzee.be

Huguette Devriendt,
administratief medewerker
Huguette.Devriendt@muzee.be

Annelies Legein
administratief medewerker
annelies.legein@muzee.be

Publiekswerking

Inne Gheeraert,
hoofd publiekswerking
Inne.Gheeraert@muzee.be

Elise Vanhoecke,
educatief medewerker
Elise.Vanhoecke@muzee.be

Nina De Bruyne,
onthaalmedewerker
Nina.DeBruyne@muzee.be

Communicatie

Colette Castermans,
hoofd communicatie
Colette.Castermans@muzee.be

Inge Busschaert,
webmaster en social media
Inge.Busschaert@muzee.be

Patrick Vereecke
depotbeheer

Administratieve cel

Bram Bekemans,
boekhouder
Bram.Bekemans@muzee.be

Eline De Cloedt,
dienst personeel
Eline.DeCloedt@muzee.be

Gerda Balcaen Gerda.Balcaen@muzee.be

Lizy Delheye
Lizy.Delheye@muzee.be

Nancy Blieck
Nancy.Blieck@muzee.be

Gebouw & facility

Maarten Van Colen, verantwoordelijke gebouw & facility

Technische ploeg

Eddy Billiau
Luc Hessens
Lorenzo TJaeckx
Ronny Malesys

Onderhoudsploeg

Karine Inghelbrecht
Shahida Bi Aziz
Christiaan Laforce
Ubah Mohamed Shil

Bibliotheek

Heleen Claeys,
bibliothecaris
heleen.claeys@muzee.be

Security

klik hier

Bestuursorgaan

Leden bestuursorgaan
Kristof Janssens              (voorzitter)
Sabine Friederichs           (ondervoorzitter)

André Baert
Jan De Bock
Ann Duflou
Tom Lamont
Jan Loones
Lisa Lust
Margot Neyskens

Waarnemers
Marina Laureys
Martine Meire
Jacques Mertens
Dominique Savelkoul
Isabel Van Dael


Het gebouw

Mu.ZEE is gehuisvest in een gebouw met een rijke geschiedenis. Tot 1981 maakte het deel uit van de SEO, Spaarzaamheid Economie Oostende, opgericht in 1892. Deze coöperatieve groeide uit tot een succesverhaal in de distributiesector van Oostende en al gauw werden er bijhuizen opgericht in Oostende en langsheen de kust. Op zoek gaande naar een nieuw hoofdkantoor met warenhuis voor de SEO op het einde van de jaren 1940 koos men voor de uitbreiding van een reeds bestaand SEO-gebouw, gelegen in de Amsterdamstraat, waar een apotheek en bierbottelarij waren ondergebracht. De eerste uitbreiding gebeurde aan de kant van de Gentstraat , maar de kers op de taart werd de nieuwe hoofdwinkel met de dertig meter lange gebogen glaswand in de Romestraat: schoenen, geneesmiddelen, kledij, voedingswaren, je kon het zo gek niet bedenken , alles was hier te verkrijgen. In de SEO betaalde men niet met geld maar met jetons. De SEO was een grote bron van tewerkstelling voor de lokale bevolking en vele Oostendenaars kenden of hadden wel iemand in de familie die in de Coo, zoals de SEO in de volksmond werd genoemd, werkte. Over Mamazels, Stongs en percenten. Een geschiedenis van S.E.O. 1892 – 1981 van Olivia Simoen vertelt het rijke verhaal van deze coöperatieve.

Aan het succesverhaal kwam echter een einde in 1981 toen het failliet ging, maar vijf jaar later, in 1986 gingen de deuren opnieuw open: het Provinciaal Museum voor Moderne Kunst, beter gekend onder de iconische naam van het PMMK, vond er na ettelijke jaren van rondreizen tussen Brugge en Ieper, een onderdak. De winkelruimten met hun verhalen verdwenen voorgoed in de geschiedenisboeken en hadden definitief plaats gemaakt voor museumruimten. In de jaren 2000 vond ook de collectie van het Oostendse Museum voor Schone kunsten de weg naar het oude warenhuis. Een nieuw museum onder de naam Mu.ZEE werd einde 2009 geboren!

De architect Gaston Eysselinck (1907-1953) realiseerde voor de SEO een aantal filialen waaronder ook de nieuwe hoofdzetel met warenhuis in de Romestraat. Tussen 1945 en 1953 was hij werkzaam in Oostende : naast een paar woningen, zette hij ook zijn naam onder het PTT/RTT gebouw, nu het Cultuurcentrum De Grote Post ( p.297 e.v. Marc Dubois, Gaston Eysselinck. In de voetsporen van Le Corbusier, 2019)

 

Vacatures

Momenteel hebben we geen vacatures.
Wil je toch solliciteren, stuur dan je CV met motivatiebrief naar vacatures@muzee.be.



Partnerships

Security

Mu.ZEE Vergunningsnummer : 0825.383.589

Contact :
Jan De Loof, 
strategische leidinggevende interne bewakingsdienst
Security Manager

jan.deloof@muzee.be
T 059 56 45 85
GSM 0472 52 02 22

Mu.ZEE is aangesloten bij PSA (Private Security Association).

Team

Team gekwalificeerde bewakingsagenten vergund door binnenlandse zaken, onthaalmedewerkers, ticketcontrole, museummedewerkers, publieksbemiddelaars, administratief medewerkers, depotbeheerders

Claudia Jacques
Hilde Brandt
Kim Plasman
Francis Geernaert
Freek Allaert
Patricia de Jaeger
Jelmer Delbecque
Tessa Mauroo
Tiny Callewaert
Gilberte De Ras
Herbert Deruwe
Lars Pitteljon
Khoshal Doust 
Thomas Billiau

Camerabewaking

Conform de camerawet 21 maart 2007 -  tot regeling van de plaatsing en het gebruik van bewakingscamera's .
Verantwoordelijke verwerking :
Dhr. De Loof Jan
jan.deloof@muzee.be
T 059 56 45 85
GSM 0472 52 02 22

 

BA verzekering

Mu.ZEE vzw, ondernemingsnummer 0825.383.589, is verzekerd tegen lichamelijke of materiële schade die voortvloeien uit de uitoefening van zijn activiteiten inzake private veiligheid.

De benadeelden kunnen zich rechtstreeks wenden tot Ethias verzekeringen
De polisnummer is 04/11 – 45.252.502