Peire Profound ism M Leuven en Z33

Evelyn Simons
 
Locatie: Peiremuzee

Waarom zijn kunstenaars van kleur zo lang afwezig geweest in de westerse canon? Hoe kijken we naar lichamen in de kunst, en is het vrouwelijke naakt doorheen de geschiedenis en genres wel zo onschuldig als het lijkt? Van bacchanalen tot raves en activisme: kunstenaars schoppen al eeuwen tegen gevestigde waarden. Hoe krijgt dat verzet vandaag vorm? En wat houden participatieve kunstpraktijken precies in, waarbij de bezoeker of toevallige passant zelf deel wordt van het maakproces?  

Wil je meer weten over hedendaagse kunst, maar weet je niet waar te beginnen? M Leuven, Z33 en Mu.ZEE helpen je op weg met ‘Omdat het kunst is’, een vierdelige lezingenreeks die de kunst van vandaag ontwart: scherp, toegankelijk en met de blik op morgen.  

Vier avonden duiken we dieper in actuele thema’s. Aan het woord: de makers en denkers achter de schermen. Curatoren, kunstprofessionals en filosofen Magali Elali, Bas Hendrikx, Evelyn Simons en Petra Van Brabandt delen hun inzichten, onderzoek, persoonlijke ervaringen en verrassende anekdotes uit hun dagelijkse praktijk. 

Programma

7.09     Petra Van Brabandt 

21.09   Evelyn Simons

Burgerlijke ongehoorzaamheid, collectief feest en artistieke expressie zijn geen uitzonderingen in de geschiedenis, maar liggen diep verankerd in de menselijke natuur. Van bacchanalen en Isis-cultussen tot hedendaagse protesten, raves en massabijeenkomsten: samenkomen rond ritueel, muziek en lichamelijke intensiteit vormt al eeuwenlang een noodzakelijke tegenkracht binnen samenlevingen om de gevestigde orde in vraag te stellen. 

In deze lezing onderzoeken we hoe kunst, protest en feest functioneren als vormen van collectieve ontlading, zorg en verbeelding — niet louter als verzet tegen macht, maar als essentiële praktijken voor een gezonde maatschappelijke balans. Van cross-disciplinaire kunstwerken tot in-situ artistieke experimenten, bespreekt curator Evelyn Simons hoe lichaam, geluid en samenzijn telkens opnieuw ruimte creëren voor autonomie, solidariteit en alternatieve vormen van samenleven. 

5.10     Magali Elali

19.10   Bas Hendrikx

Telkens van 19:00-20:30

Peiremuzee, De Judestraat 64 – 8300 Knokke-Heist

Prijs per lezing: €15 (inclusief een meet& greet met de gastsprekers achteraf)
Prijs reeks: €45

Schrijf je in via de link hieronder:

Prijzen & Tarieven

Standaard
€ 15,00
Prijs volledige lezingenreeks € 45,00
Peire People € 0,00
....